Dobrze ocieplony dom to gwarancja wysokiego komfortu dla wszystkich jego mieszkańców. To także możliwość znacznego zaoszczędzenia na kosztach ogrzewania, dzięki niższym stratom ciepła. Na co zwrócić uwagę podczas ocieplania domu, aby było ono naprawdę wydajne i opłacalne? Jaką metodę najlepiej wybrać i dlaczego? Podpowiadamy!

Wybierz odpowiednią metodę ocieplania domu

Najważniejszą kwestią, nad którą trzeba się dobrze zastanowić przed rozpoczęciem procesu ocieplania budynku mieszkalnego, jest to, jaką metodę w tym celu wybrać. Obecnie dostępne są bardzo różne sposoby ocieplania konstrukcji budowlanych. Nadal sporą popularnością cieszą się metody tradycyjne, które zakładają wykorzystanie styropianu lub wełny mineralnej. 

Tradycyjne rozwiązania gwarantują skuteczność, jednak nie tak dużą, jak metody bardziej nowoczesne. Użycie płyt styropianu lub kawałków wełny sprawia, że warstwa ociepleniowa składa się z licznych połączeń. Przekłada się to na szczelność takiej warstwy. Im więcej połączeń, tym większe ryzyko powstawania mostków termicznych, przez które uciekać będzie ciepło. 

Wśród innowacyjnych metod ocieplania konstrukcji coraz większą popularnością cieszy się ocieplanie budynków mieszkalnych pianką poliuretanową. Wykorzystywane jest w tym sposobie nakładanie piany natryskowo, co pozwala na równomierne pokrycie całej powierzchni. Nie pojawiają się łączenia i klejenia, a warstwa ociepleniowa nie przesuwa się, ponieważ doskonale przylega do podłoża.

Postaw na wysokiej jakości usługi specjalistów

Ocieplanie pianką PUR to rozwiązanie nowoczesne, które coraz częściej jest wykorzystywane zarówno w przypadku termoizolacji budynków mieszkalnych, jak i biurowych oraz usługowych, przemysłowych, magazynowych i rolniczych. Cały proces jest bardzo szybki – dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i nie trzeba obawiać się, że inne prace ulegną opóźnieniu. 

Aby mieć pewność, że ocieplanie konstrukcji budowlanej pianą PUR będzie naprawdę skuteczne i zachowa swoje właściwości przez długie lata, postaw na usługi specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Będą oni dysponować nie tylko odpowiednimi materiałami i profesjonalnym sprzętem, ale będą mogli także pochwalić się doświadczeniem i fachową wiedzą.