Coraz częściej dostrzegamy jak cenne są usługi biura nieruchomości. Owe przedsiębiorstwa pomagają wielu osobom – kupującym i sprzedającym, ale również wynajmującym i najemcom. Dzięki ich profesjonalizmie jesteśmy w stanie szybciej nabyć czy sprzedać nieruchomość na możliwie najkorzystniejszych warunkach. Na tym jednak nie koniec, ponieważ biuro nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem może zaoferować nam o wiele szersze usługi. Jakie? Sprawdźmy!

Nie tylko sprzedaż…

Dla większości z nas pośrednik nieruchomości zajmuje się głównie sprzedażą nieruchomości. To prawda, ale zakres usług jest o wiele szerszy, co zostało już powyżej wspomniane. Lecz to nadal nie wszystko! Prócz pomocy w tej sferze możemy zyskać odpowiednią promocję naszej oferty. Dodatkowo owy pośrednik może być naszym reprezentantem. Co dzięki temu możemy zyskać? Sprzedając czy też wynajmując nieruchomość w naszym imieniu, oszczędzamy nie tylko czas, ale również nerwy, a także pieniądze. Nie da się w końcu ukryć, że to właśnie biuro nieruchomości jest w posiadaniu najlepszych technik, dzięki którym możemy szybko sfinalizować transakcję. Jednocześnie należy pamiętać, że pośrednicy współpracują także z osobami, którzy są nabywcami. Będąc w takim położeniu należy być obiektywnym. W końcu w takiej sytuacji zależy nam na tym, aby kupić dom czy mieszkanie możliwie za jak najmniejszą kwotę.

Home staging, czyli marketing na najwyższym poziomie.

Marketing pełni niezwykle ważną rolę podczas sprzedaży jak i zakupu nieruchomości. Pośrednicy są w stanie zagwarantować nam profesjonalną reklamę, a w tym także w Internecie. Przygotowanie fachowej oferty to podstawa. Zazwyczaj jest ona umieszczana zarówno na stronie internetowej samego biura nieruchomości, jak i na innych ogólnodostępnych portalach związanych z tą tematyką. Bardzo często pojawia się tutaj home staging. Jest to odpowiednie przygotowanie mieszkania lub domu pod sprzedaż czy wynajem. Zazwyczaj wystarczają niewielkie poprawki – zmiana układu umeblowania czy włączenie ciekawych dekoracji. W jeszcze innych sytuacjach należy pomalować ściany czy wykonać niewielki remont, by następnie wykonać zdjęcia, które zachęcą potencjalnych klientów do umówienia się na spotkanie. Nie ulega wątpliwości, że home staging znacząco wpływa na zainteresowanie ofertą. Wnętrza, które wyróżniają się spośród wielu innych propozycji szybciej znajdują nowych lokatorów.

Pomoc kredytowa.

Obecnie, nowoczesne biuro nieruchomości zajmuje się nie tylko wstawianiem ogłoszeń w sieci. Coraz częściej w jego ofercie znajdziemy także pomoc przy ubieganiu się o kredyt mieszkaniowy lub hipoteczny. Mówimy już tutaj o nieco bardziej rozległych usługach, ale jak najbardziej powiązanych z głównym celem jakim jest np. zakup nieruchomości. Na co możemy liczyć? Przede wszystkim na sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej. Jeśli będzie ona niewystarczająco wysoka z pewnością otrzymamy ekspercie rady jak ją poprawić. Przedstawione nam będą najlepsze oferty kredytów hipotecznych. Dodatkowo warto zauważyć, że wszelkie formalności związane z taką transakcją mamy w jednym miejscu co pozwala nam znów zaoszczędzić wiele czasu i oczywiście – pieniędzy.

PODSUMOWANIE

Sprzedajesz? Chcesz kupić? A może poszukujesz mieszkania na wynajem lub chcesz wynająć? Niezależnie od wszystkiego, w każdej z tych sytuacji biuro nieruchomości może okazać się dla Ciebie niedocenioną pomocą. Bo choć wielu z nas wydaje się, że nie ma w tym nic trudnego, to w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Już w początkowej fazie transakcji wiele osób napotyka problemy. By uniknąć wielu nerwów warto od razu zaufać pośrednikom nieruchomości. Dzięki nim zyskujemy czas i pieniądze.